Blog

trening, dieta, suplementacja
D+ LU

Regularna aktywność fizyczna to przepis na utrzymanie niezawodnej formy i doskonałej sylwetki niezależnie od wieku. W organizmie człowieka po czterdziestym roku życia zachodzą ogromne zmiany, wiele z nich jest niekorzystnych. Aby uchronić się przed niepożądanymi skutkami nieubłaganego upływu czasu, warto dbać o własną kondycję. Najlepszym środkiem wiodącym do tego celu są ćwiczenia fizyczne.

D+ LU

Rozgrzewka powinna stanowić obowiązkowy i nieodłączny element każdego treningu. Bez względu na to, jaką dyscyplinę uprawiamy, ta wstępna część okazuje się niezwykle istotna, wręcz kluczowa dla skuteczności późniejszych ćwiczeń. Tymczasem bywa niesłusznie ignorowana i pomijana. Podstawowy zestaw ćwiczeń rozciągających pozwala przygotować cały organizm do intensywnej pracy i uniknąć bolesnych kontuzji.

D+ LU

Zdeklarowani przeciwnicy siłowni szukają różnych argumentów, które potencjalnych amatorów tego typu aktywności mogą zniechęcić do ćwiczeń. Mówią o kosztach, o szemranym towarzystwie, kontuzjach i nadmiernym wysiłku. W rzeczywistości jednak wszystkie te wymówki są nieprawdziwe, a powód ich niechęci jest jeden: zwykłe lenistwo. Po prostu nie chce im się regularnie uprawiać sportu, a wykupiony karnet zmusza jednak do systematyczności. Co więcej, osoby niechętne chodzeniu na siłownię często mają bardzo niewielkie doświadczenie i równie znikomą wiedzę na temat tego typu aktywności. Właśnie dlatego nie warto ich słuchać, a w swoich wyborach kierować się intuicją i profesjonalnymi poradami, które zebraliśmy w poniższym tekście.

D+ LU

Brazylijskie jiu jitsu (BJJ) to jak uważa wielu miłośników sportów jedna z najskuteczniejszych technik walki wręcz, która nie wymaga stosowania broni. Jej skuteczność opiera się przede wszystkim na obezwładnianiu przeciwnika i to bez konieczności zadawania ciosów (właśnie dlatego brazylijskie jiu jiutsu nadaje się również dla dzieci). Dyscyplina wywodzi się z łagodniejszego w swoich założeniach judo, ale jej nazwa nawiązuje do nieco ostrzejszej tradycyjnej japońskiej techniki, w której zestaw kopnięć, uderzeń i innych ciosów jest dość szeroki. Jak łatwo się domyślić, sport wykształcił się w Brazylii, gdzie do popularnego judo zaczęto dodawać elementy znane w zapasach.

D+ LU

Ciąża to wyjątkowy i niezapomniany moment w życiu każdej kobiety. Ten zupełnie szczególny czas przynosi wiele zmian, również tych zauważalnych gołym okiem. Ciało ciężarnej diametralnie się przeobraża. Pojawiają się dodatkowe kilogramy, rozstępy i krągłości. W ciągu dziewięciu miesięcy przyszła mama przybiera średnio 20% swojej dotychczasowej masy. W chwili porodu traci część nadprogramowych kilogramów, ale nie ma się co oszukiwać, że zaraz po połogu będzie wyglądała jak modelka.

D+ LU

Trudno ci się zmobilizować do systematycznych ćwiczeń na siłowni, ale marzysz o nieskazitelnej figurze? A może chcesz szybko wymodelować ciało i stracić parę kilogramów, ale nie wiesz, od czego zacząć? Jeśli nie radzisz sobie z samodzielnym organizowaniem czasu i dobieraniem odpowiednich ćwiczeń, warto rozważyć współpracę z trenerem personalnym.