Siłownia

12 marca 2018 / lsm, lublin, siłownia, trener personalny, zana

Zdeklarowani przeciwnicy siłowni szukają różnych argumentów, które potencjalnych amatorów tego typu aktywności mogą zniechęcić do ćwiczeń. Mówią o kosztach, o szemranym towarzystwie, kontuzjach i nadmiernym wysiłku. W rzeczywistości jednak wszystkie te wymówki są nieprawdziwe, a powód ich niechęci jest jeden: zwykłe lenistwo. Po prostu nie chce im się regularnie uprawiać sportu, a wykupiony karnet zmusza jednak do systematyczności. Co więcej, osoby niechętne chodzeniu na siłownię często mają bardzo niewielkie doświadczenie i równie znikomą wiedzę na temat tego typu aktywności. Właśnie dlatego nie warto ich słuchać, a w swoich wyborach kierować się intuicją i profesjonalnymi poradami, które zebraliśmy w poniższym tekście.

Jeśli zupełnie nie wiesz, czego się spodziewać i obawiasz się pierwszej wizyty na siłowni (np. w Lublinie)- zabierz ze sobą kogoś bliskiego. Wsparcie znajomego pozwoli pokonać niepewność. Poza tym szybko przekonasz się, że Twoje wątpliwości były bezpodstawne, a siłownia to miejsce przyjazne, w którym nie ma sensu się wstydzić albo czuć się głupio.
Zobaczysz też, że posługiwanie się sprzętami jest banalnie proste, a poćwiczyć przychodzą nie tylko potężni, umięśnieni atleci, ale też zwykłe osoby, takie jak Ty. Pamiętaj, że zarówno jedni, jak i drudzy zjawiają się na siłowni przede wszystkim po to, aby utrzymać kondycję, a nie prężyć i eksponować okazałą muskulaturę. Po prostu niektórzy trenują częściej albo ich celem nie jest wyłącznie dobra forma, ale też efektowny wygląd.

Zaufaj trenerom. Na siłowni (np. naszej siłowni w Lublinie) zawsze dyżuruje jakiś instruktor. Jest tam po to, by w razie jakichkolwiek wątpliwości albo pytań użytkowników, służyć im pomocą. Możesz śmiało zagadnąć go o poradę, poprosić, aby wytłumaczył, jak korzystać z danej maszyny, od czego zacząć, żeby nie narazić się na kontuzję.
A może wolisz zapisać się na zajęcia grupowe? Zazwyczaj takie rozwiązanie okazuje się lepsze dla początkujących. Można oswoić się z przyrządami, nowym miejscem, poznać ludzi i opanować podstawowe ćwiczenia.

Najnowsze wpisy

Archiwa

Marzec 2018
P W Ś C P S N
     
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031